// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

Tatry Słowackie przyciągają coraz więcej polskich turystów, którzy nie zawsze pamiętają, że w tym kraju akcje ratowników są płatne. Niewykupienie ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem w góry może zakończyć się rachunkiem na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rozległość słowackich Tatr sprawia, że w tych górach o wiele łatwiej niż po polskiej stronie znaleźć niezatłoczone szlaki. Przyciąga to wielu turystów z Polski zmęczonych tłumami na Kasprowym czy Giewoncie. Trzeba jednak pamiętać, że ratownictwo górskie działa u naszego sąsiada na zupełnie innych warunkach niż w Polsce i dlatego w słowackich Tatrach ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne.

Ile kosztuje pomoc ratowników na Słowacji?

Polacy zawsze chętnie odwiedzali Tatry Słowackie, ale od czasu przystąpienia do strefy Schengen wyprawy na drugą stronę granicy stały się jeszcze popularniejsze. Brak konieczności posiadania paszportu sprawia, że niektóre osoby decyzję o zdobyciu któregoś ze szczytów po słowackiej stronie podejmują spontanicznie w trakcie wyjazdu.

Trzeba jednak pamiętać, że podczas gdy paszport faktycznie nie jest nam już potrzebny na Słowacji, to z pewnością powinniśmy mieć ze sobą ubezpieczenie turystyczne. Akcje ratownicze w Tatrach Słowackich są bowiem płatne. Jeśli nie mamy ubezpieczenia, w razie wypadku będziemy musieli z własnej kieszeni opłacić akcję poszukiwawczą i ratowniczą. A za samo użycie helikoptera zapłacimy 3-4 tysiące euro.

Uwaga! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie w takiej sytuacji zupełnie nieprzydatna. Jako że Słowacy niemający dodatkowego ubezpieczenia muszą płacić za pomoc ratowników, to Polacy posiadający jedynie EKUZ także są zobowiązani pokryć te koszty.

Jakie ubezpieczenie kupić w Tatry Słowackie?

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji finansowych po wypadku w Tatrach Słowackich, wykup wcześniej ubezpieczenie turystyczne. Na tego typu wyjazd sprawdzi się każda polisa, która zawiera ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach na odpowiednio dużą sumę. Taka ochrona jest zwykle włączana w podstawową wersję polisy turystycznej w ramach assistance lub kosztów leczenia. Niestety, niekiedy jego suma jest bardzo niska.

Jaka suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa i poszukiwania będzie wystarczająca? Najlepiej wybrać towarzystwo, w którym wynosi ona co najmniej 50 000 zł.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909