// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

Czy wiesz w jaki sposób możesz sprawdzić swoje „drogowe” konto bez wychodzenia z domu? Potrzebujesz do tego wyłącznie dostępu do internetu i profilu zaufanego. Usługa dostępna jest na stronie www.obywatel.gov.pl. Należy wybrać ramkę „Kierowcy i pojazdy”, a następnie kliknąć w link „Sprawdź swoje punkty karne”. Tam wybierasz opcję „przez internet” i – następnie – klikasz przycisk „sprawdź swoje punkty karne”.

Poprawnie wykonana procedura przeniesie nas do strony logowania przy własnego profilu zaufanego. Co ważne – nie musimy pamiętać loginu i hasła. Do profilu można się bowiem zalogować za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wystarczy kliknąć ikonkę „swojego” banku i zalogować się dokładnie w ten sam sposób, jakbyśmy chcieli zapłacić rachunki, czy sprawdzić środki na koncie. Jeśli wasz profil zaufany jest aktywny (autoryzowany tzw. „podpisem zaufanym”) po zalogowaniu strona baku automatycznie przeniesie was z powrotem do serwisu obwatel.gov.pl.

Chwila oczekiwania (dla niektórych zapewne też niepokoju) i… informacja o waszych punktach karnych wyświetli się na ekranie. Można ją oczywiście pobrać w formacie PDF i wydrukować. Trzeba tylko pamiętać, że taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny. Jeśli więc potrzebujecie urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, trzeba będzie udać się na komisariat policji. Na swoim koncie znajdziecie również historię waszych drogowych wpadek – daty poszczególnych wykroczeń drogowych włącznie z podstawowymi danymi pojazdu, który wówczas prowadziliście.

Nieco więcej zachodu potrzeba jeśli wasz profil zaufany nie został wcześniej autoryzowany. Wniosek o dostęp do usług na platformie obywatel.gov.pl można oczywiście złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej, tyle tylko, że na jego rozpatrzenie (autoryzację) będziecie musieli poczekać czasem nawet kilka godzin.

Zródło: motoryzacja.interia.pl

 

 

 

 

 

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909