// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

4 lutego 2018 r. przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień wcześniej, w sobotę 3 lutego, podobnie jak w latach poprzednich, organizowany jest Dzień Drzwi Otwartych.

Tego dnia w całym kraju czynne będą w placówki onkologiczne, w których będzie można skorzystać z konsultacji specjalistów oraz wysłuchać prelekcji o zapobieganiu i leczeniu chorób nowotworowych. Szczegółowa lista placówek jest dostępna na stronie Polskiej Unii Onkologii: https://www.puo.pl/pokonajmy-raka/dzien-drzwi-otwartych

Prezes PUO Janusz Meder podkreśla, że w naszym kraju przewodnim hasłem obchodów tegorocznego Dnia Walki z Rakiem jest równy dostęp do europejskich standardów kompleksowej, koordynowanej i najwyższej jakości opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r.

W związku z tym Polska Unia Onkologii i całe środowisko polskich onkologów apeluje o wspólne, ponad podziałami i ponad resortowe intensywne działania na rzecz zapewnienia takiego leczenia wszystkim chorym na nowotwory w naszym kraju.

Główny zabójca ludzi

Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia(WHO) wskazują na podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory w ciągu najbliższych 15-20 lat – mówi prezes Polskiej Unii Onkologii Janusz Meder.

 

„Rak staje się głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. Przed całym światem stoją obecnie wielkie wyzwania związane z sytuacją epidemiologiczną i demograficzną”
Janusz Meder

Według raportu „Dostęp pacjentów onkologicznych do terapii lekowych w Polsce na tle aktualnej wiedzy medycznej”, liczba chorych na nowotwory w Polsce w 2016 r. najprawdopodobniej po raz pierwszy zwiększyła się do ponad 180 tys.

Według krajowego Rejestru Nowotworów, w ciągu trzech ostatnich dekad zachorowalność na nowotwory w Polsce wzrosła dwukrotnie. W 2014 r. schorzenia te wykryto u 159,2 tys. Polaków, a w 2015 r. – u ponad 163 tys.

Wzrasta również liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych. W 2005 r. przekroczyła ona 90 tys., a w 2014 r. zwiększyła się do 95,6 tys. W latach1999-2014 łącznie na nowotwory zmarło w naszym kraju prawie 1,5 mln osób.

Polska na tle innych krajów wyróżnia się tym, że ma nadal stosunkowo niską zachorowalność na choroby nowotworowe w porównaniu do innych krajów, np. dwukrotnie mniejszą niż na Węgrzech. Niestety, niski jest poziom tzw. pięcioletnich przeżyć chorych na nowotwory.

Według badania Eurocare-5, w latach 2000-2007 pięć lat od wykrycia nowotworu żyło u nas zaledwie 41 proc. pacjentów. W Unii Europejskiej pod tym względem jesteśmy na przedostatnim miejscu, tuż przed Bułgarią, gdzie 5 lat od wykrycia nowotworu żyło w tym samym okresie zaledwie 39 proc. pacjentów.

 

dane wg ONET.PL

Warta Sposób na Raka

Konsultacje i bieżące badania są niezwykle ważne, żeby w razie choroby móc jak najwcześniej rozpocząć leczenie. Oprócz samych badań warto mieć dla siebie ochronę, która pozwoli nam w razie nowotworu takie leczenie sfinansować.

Warta Sposób na Raka tylko do 28.02.2018 w opcji rozszerzonej o 25% taniej!!!

Warta Sposób na Raka może  nie leczy…  ale daje bardzo duże wsparcie finansowe w przypadku gdy już zostanie wykryty.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909